Clubgenoot Abdullah Uysal en onze accommodatie spelen de hoofdrol in een filmpje, dat onlangs werd opgenomen. Het gaat om een promotiefilmpje van Drechtse Energie. Dit is een coöperatie (soort club) van burgers, die zich inzetten voor duurzame energieopwekking. Je moet dan denken aan zon en wind. Ons clubhuis, met op dak 200 zonnepanelen, was bekend bij Drechtse Stromen, omdat Martien Blom daar ook actief is.

Abdullah studeert bestuurskunde aan de Erasmus Universiteit, is actief bij Groen Links en vertelt in het filmpje zelf waarom hij daarin optreedt. Voor onze club was ‘duurzaam’ overigens niet de enige reden om fors in zonnepanelen te investeren. Ook geld speelde een grote rol. Inmiddels weten we dat we dankzij de panelen onze energierekening gehalveerd hebben en er zo’n drieduizend euro per jaar op verdienen.